KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +9 0543 769 10 18

Haberler

Zaladın Köyü

Bayramınız Mübarek Olsun

- +
Bayramınız Mübarek Olsun

Bayram, kalbî duygu ve düşüncelerin dışarıya çıktığı, köpürüp her yanı sardığı bir dostluk ve kardeşlik günüdür. Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayram, barışma; bayram paylaşma demektir. Paylaşmak da kardeşliğin gereğidir. Mutluluklar paylaşıldıkça artarken, hüzünler de paylaşıldıkça azalır. Oruç ayı Ramazan ve Ramazan Bayramı da bu günleri en iyi hissettiğimiz zaman dilimleridir. Doğu Afrika’da yaşanan kıtlık ve buna bağlı olarak oluşan yoksulluğun pençesinde, ölümle mücadele eden kardeşlerimize, Ramazan ayında millet olarak yardım seferberliği başlattık. Afrika halkına karşı gösterdiğimiz yardımseverliğin, bayramdan sonra da unutulmayıp, aynı duygu ve heyecanla sürmesi, ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerif’inin gösterdiği yolda devam etmesi gerekmektedir. Ramazan’ın ardından bahşedilen bayramı, adına ve anlamına yakışır şekilde kutlama ve yaşama bütün inananların hakkıdır.

“Mutluyuz, sevinçliyiz. Milletçe bir ve beraberiz. Birlik ve beraberliğimize, demokratik sisteme karşı kurulan komplolar başarıya ulaşamamış, yapanlar ise hem kamu vicdanında, hem de adli makamlarca bunun hesabını vermektedir. Ülkemizin geleceği aydınlıktır. Bu aydınlık geleceğin anahtarı ise yeni ve demokratik anayasadır.”

Selahattin Köyündeki bayram ise, Bayram Namazını müteakip yapılan mezarlık ziyaretinden sonra tüm köylüler evlerinde hazırlanan yemekleri mahalle odalarına getirerek huzur ve mutluluk içerisinde yemekler yendi. Önce her mahalleli kendi odasındakilerle, daha sonra diğer odalarla bayramlaşmalar yapıldı. Köy dışında yaşayanlar ise sıla-i rahim için geldikleri köyde, akraba ve köylüleri ziyaret ederek bayramlaşmalar gerçekleştirildi.

Tertip Komite Başkanı Mustafa Özyer, tüm hemşerilerimizin, milletimizin ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, Afrika’daki açlık ve yoksulluğun Ramazan ve Bayramı’nın hürmetine sona ermesini diliyor, bizlere de sağlık, sevgi, barış, hoşgörü ve mutluluklar getirmesini niyaz ediyoruz dedi. 30.08.2011

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.