KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +9 0543 769 10 18

Etkinlikler

Zaladın Köyü

Köyün Ödüllü Tanıtım Filmi Yarışması Yapılacak

- +
Köyün Ödüllü Tanıtım Filmi Yarışması Yapılacak

Köyün Ödüllü Tanıtım Filmi Yarışması Yapılacak

Selahattin Köyünün (Zaladın) “Tanıtım Filmi” ödüllü yarışması yapılacak.

Yapılacak olan ödüllü tanıtım filmi yarışması konusunda Selahattin Köyü Dernek Başkanı Mustafa Özyer açıklamalarda bulundu. Bu tanıtım filmini yapmaktaki amacımız köyümüzün kamuoyu tarafından daha iyi tanınması ve dışarıda yaşayan köylülerimizin bir nebzede olsa hasret gidermelerini sağlamak olacaktır dedi.

Tanıtım filmi yarışmasına katılacak olanların aslen köylülerimizden olması gerekir diyen Dernek Başkanı Mustafa Özyer, film içerisinde işlenecek olan ana temanın özelliklerini şu şekilde açıkladı.

“ÖDÜLLÜ” (Selahattin Köyü Tanıtım Filmi) kısa metrajlı film yarışmasında ana tema olarak köyümüzün (Selahattin Köyü & Zaladın) kuruluşu, tarihsel geçmişi, yüzölçümü, coğrafi yapısı, geçim kaynakları ile ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarındaki görüntüleri de içerisinde barındıran, ayrıca köy yerleşkesini anlatan bir film çalışması olmasını istiyoruz.

Yapılacak olan film süresinin en az 5, en fazla 10 dakikalık olması gerektiğini söyleyen Başkan Mustafa Özyer, birinci, ikinci ve üçüncü olabilecek şekilde değerlendirmelerin yapılacağını ve takdir edilecek olan ödül miktarını ise önümüzdeki günlerde duyuracaklarını belirtti.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.