KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN +9 0543 769 10 18

Haberler

Zaladın Köyü

Sakal’ı Şerif Ziyaretine Köylülerimiz Doyamadı.

- +
Sakal’ı Şerif Ziyaretine Köylülerimiz Doyamadı.

Selahattin Köyü kuruluş tarihinden buyana bir ilki daha yaşadı. Şu ana kadar hiç Sakal’ı Şerif ziyareti yapamamış olan köylülerimizin tamamı Ramazan ayının son teravih namazının kılınmasının ardından Cami’de salâvatlar getirerek Sakal’ı Şerifi ziyaret ettiler.

Tertip Komitesinin yapmış olduğu organizasyon, köylülerimiz tarafından sevinç ve gözyaşlarıyla karşılandı. Erkeklerin yaptığı ziyaretin ardından kadınlarda salâvatlar getirerek Sakal’ı Şerifi ziyaret ettiler. Ziyaret edenler arasında duygulu anların yaşandığı ve bir çok kişilerinde göz yaşlarına hakim olamadıkları da gözlerden kaçmadı.

Küçük çocukların yanı sıra yaşlıların da camiye akın ettiği ziyarette köylülerimizin tamamının camide olduğu ve herkesin, Evveli Rahmet, Ortası Bereket ve Sonu da Günahlardan Arınma Ayı olan Ramazan ayının bitmesinin hüznünü yaşarken, ömründe ilk defa Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in mübarek Sakal’ı Şerifini ziyaret etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadılar. Programa Konya’dan tertip komitesi başkanı Mustafa Özyer ile komite üyeleri Ali Koç, Yaşar Şahin, İsmail Oğuzyiğit ve Fahrettin Özdemir de tam kadro katıldılar.

Sakal’ı Şerif ziyaretinin adaplarından bahseden Ali Koç, Ramazan ayının son teravih namazının ardından köylülerimize manevi bir havanın teneffüsünü yaptırmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti.

Bu ziyaretin gerçekleştirilmesinde büyük emek sarf eden komite başkanı Mustafa Özyer ile komite üyelerine köy muhtarı Yusuf Şahin ile Köyün İmam Hatibi Ahmet hoca köylüler adına teşekkür ettiler. 08.09.2010

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.